Nadruk Odblaskowy

Struktura odblasku w nadrukach transferowych działa tak samo, jak taśmy o tym samym zastosowaniu. Odbija ona światło w kierunku jego źródła, przy tym nie rozpraszając go. To daje efekt świecenia nadruku jasnym światłem.

Technika ta głównie skierowana jest do firm budowlanych, drogowców czy też innych dziedzin przemysłu gdzie tzw. odblask jest koniecznością. Bardzo często stosujemy ją na odzieży odblaskowej, podnosząc tym samym parametry widoczności w trudnych warunkach.

Nie mniej jednak coraz częściej na zastosowanie metody nadruku z użyciem farb odblaskowych decydują się firmy i instytucje, które chcą zwiększyć funkcjonalność odzieży, a zarazem zapewnić pracownikom dodatkowy komfort i bezpieczeństwo.

Zwiększenie parametru widoczności to tylko jedna z zalet tego typu nadruku. Dodatkowym atutem jest działanie antyimigracyjne podczas znakowania kurtek softshell, o którym wspominaliśmy w jednym ze wcześniejszych artykułów. Drobinki odbijające światło zawarte w farbie tworzą tzw. ‘bloker’, który uniemożliwia przebicie się koloru materiału przez logotyp.

Przykłady nadruku odblaskowego

Wady i zalety folii haftu komputerowego
  • zgodny z normami ISO
  • zwiększa funkcjonalność odzieży
  • wysoki koszt produkcji