Haft komputerowy

Jednym ze sposobów na personalizowanie odzieży reklamowej jest wykonanie haftu komputerowego. Haft to jedna z najbardziej efektownych i prestiżowych metod znakowania odzieży. Haft komputerowy realizowany jest przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn hafciarskich sterowanych przy użyciu komputerów, które dysponują szeroką paletą kolorów nici.

Przykłady haftówWady i zalety haftu komputerowego
  • gwarancja trwałości
  • haft maszynowy nie blaknie, nie kruszy się, można go bez przeszkód prać i prasować
  • przy dużych ilościach może okazać się tańszy niż nadruk
  • jednorazowy program hafciarski
  • nie pozwala na odwzorowanie wszystkich szczegółów logotypu
  • wysoki koszt przy małych ilościach
  • duży haft logo usztywnia cienką odzież co wpływa na komfort noszenia

Personalizacja ubrań jest obecnie możliwa na wiele sposobów. Nowoczesne technologie znakowania zapewniają wysoką jakość nanoszonych logotypów, które najczęściej są odzwierciedleniem przedstawionych przez klienta cyfrowych projektów. Dzięki zastosowaniu takiej metody możliwe jest naniesienie na tkaninę niemal każdego wzoru. Jednym ze sposobów na spersonalizowanie odzieży jest wykonanie haftu komputerowego. Co go wyróżnia?

Co charakteryzuje haft reklamowy?

Haft komputerowy kojarzony jest przede wszystkim z prestiżem, co czyni go najchętniej wybieraną techniką znakowania odzieży firmowej. Oferujemy hafty płaskie lub wypukłe, stosowane najczęściej na czapkach z daszkiem. Haft komputerowy zapewnia w tym zakresie ogromną precyzję, dzięki czemu logo, napis czy inny rodzaj grafiki dokładnym odzwierciedleniem wcześniej przygotowanego projektu cyfrowego.

Trzeba jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach takiej metody. Nie jest ona opłacalna w przypadku haftowania sporych logotypów na dużych powierzchniach. Przy wykorzystaniu tego typu personalizacji odzieży należy użyć ubrań wykonanych z materiału o wysokiej gramaturze. W ten sposób haft pozostanie trwały i nie naruszy struktury np. T-shirtu. Z powodzeniem wykonujemy naszywki zarówno na koszulkach, jak i odzieży wierzchniej, np. kurtkach softshell lub polarach reklamowych.

Jak wykonuje się haft komputerowy?

Podstawą do przygotowania haftu komputerowego jest wykonanie cyfrowego projektu ornamentu. Posługiwanie się przeznaczonym do tego celu oprogramowaniem może być dla większości osób dość problematyczne, dlatego warto usługę tę zlecić naszej firmie. Propozycje haftów na tym etapie przygotowywania ubrań są w pełni modyfikowalne. W praktyce oznacza to, że możesz wskazać nam konieczne do naniesienia poprawki na przygotowanym próbnym hafcie, co pozwoli idealnie dopasować jego wygląd do Twoich oczekiwań. Jesteśmy w stanie przedstawić również wycenę każdego zamówienia.

Po zaakceptowaniu koncepcji przez klienta następuje właściwy proces nanoszenia logo na powierzchnię wybranego rodzaju odzieży. Do tego celu wykorzystuje się wspomniane już maszyny hafciarskie. To nowoczesny sprzęt, który działa na podstawie danych wprowadzonych do komputera. Zapewnia to wysoką precyzję i jakość haftu. Sporym atutem jest w tym wypadku również czas realizacji zlecenia. Dzięki użyciu specjalistycznych maszyn sterowanych komputerowo nawet skomplikowane hafty przygotowywane są stosunkowo szybko.

Dlaczego warto wybrać haft komputerowy?

Haft na odzieży wykonany komputerowo jest przede wszystkim trwały. Warto go wybrać także ze względu na wysoką jakość wykonanego tą metodą zdobienia. Nie niszczy się on wskutek wielokrotnego prania czy prasowania, a kolory nici nie płowieją ani nie blakną. To uniwersalna metoda personalizowania odzieży każdego niemal typu, co również jest sporym atutem haftu komputerowego. Do zalet takiego rozwiązania należy zaliczyć też wspomnianą już szybkość realizacji nawet złożonych, skomplikowanych logotypów.

Co może przedstawiać haft komputerowy?

Dzięki zastosowaniu technologii komputerowej jesteśmy w stanie uwiecznić każdą formę haftu. W ten sposób powstają nadruki przedstawiające m.in. logo firmy lub konkretnego produktu. Duża dokładność przy realizacji haftów metodą komputerową pozwala na wyszywanie na odzieży również napisów. Jest to przydatne przy personalizacji odzieży roboczej. Na wykorzystywanej przez pracownika koszulce czy kurtce możemy umieścić nie tylko jego imię, ale także opis stanowiska. Dzięki temu klienci łatwiej odnajdą specjalistę z wybranego działu, który pomoże im przy zakupie odpowiednich produktów.

W jakich kolorach jest dostępny haft komputerowy?

Wykonujemy hafty komputerowe z wykorzystaniem różnych kolorów nici. Komputerowo sterowane maszyny dopasowują je w taki sposób, by ich odcień jak najlepiej odzwierciedlał barwę szwów w projekcie cyfrowym. Możliwości w zakresie wykorzystania konkretnych kolorów są zatem niemal nieograniczone i uzależnione głównie od oczekiwań klienta.


Sprawdź pozostałe techniki znakowania odzieży.